Login:

Has�o:

Rejestruj
Clubbing, muzyka klubowa
Imprezy Kluby DJ Galeria, Fotki Recenzje Forum muzyczne Katalog Stron

Pokazy szortów

Kręcisz amatorsko filmy? Teraz masz szansę zaprezentować je przed publicznością w całej Polsce. W październiku rusza ogólnopolska akcja pokazów krótkometrażowych filmów niezależnych tzw. szortów, do której każdy może zgłosić nakręcony przez siebie film. Organizatorami są Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i polski serwis wideo SZORTY.PL
 
Nie trzeba być profesjonalistą i mieć super sprzętu. Liczy się talent i pomysł na rejestrowanie rzeczywistości. „Publiczność wiele wybacza, nie znosi tylko jednego: nudy. Żadnych dłużyzn, przeintelektualizowanych produkcji. Prezentujemy pozytywne, pełne życia filmy odznaczające się poczuciem humoru” – mówi Adam Warzyszyński z Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej.
 
Filmy można zgłaszać on-line http://szorty.pl/dodaj_film/ Materiał nagrany na płytę CD lub DVD można także przesłać do siedziby fundacji. Termin przyjmowania prac mija 5 października 2007 roku. Wybrane filmy zostaną wyświetlone na pokazach w dziesięciu ośrodkach, które już zgłosiły swój udział w akcji: Białymstoku, Ełku, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu.
 
Do Fundacji mogą się zgłaszać kolejne instytucje – kina, domy kultury, kluby młodzieżowe, puby itp. z dużych i małych miast, które chciałby zorganizować u siebie projekcje szortów.
 
Pokazy szortów realizowane są od 2001 roku. Na początku były to pojedyncze prezentacje organizowane niezależnie na terenie całego kraju. W 2005 roku akcja rozrosła się na całą Polskę i wzięło w niej udział 10 000 osób. Ideą przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym ludziom, że warto mieć zainteresowania i realizować swoje zamierzenia, nawet przy ograniczonych środkach. „Zależy nam także na tym aby dotrzeć do mniejszych miast, zaktywizować lokalną społeczność wokół ciekawego wydarzenia kulturalnego” – podkreśla Adam Warzyszyński.
 
Projekt jest dofinansowywany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 
KONTAKT
Norbert Cesarz
Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej
ul. Chmielna 5/7
00-021 Warszawa
tel. (022) 826 83 11
Chcę otrzymywać informacje imprezowe mailem:

Newsy
12-12-2009, sobota - John B on D'n'B Legends
Zanzibar, Chorzów

18-09-2009, piątek - Wake up BB
Piwnica Zamkowa, Bielsko Biała

21-08-2009, piątek - Otwarcie Klubu Nieformalnie
Nieformalnie, Jaworzno

26-06-2009, piątek - Sizeer Party - adidas Vespa
Electric Cafe, Jaworzno

22-05-2009, piątek - Przeplataniec – urodziny Electric Cafe / dzień I
Electric Cafe, Jaworzno


Katalog stron SeansWeb
e-Katalog stron wwwVictoria Day Spa GliwiceMarta Wiola Makijażystka Katowice

O nas - FAQ - Polityka prywatności - Mapa strony
© Copyright by Clubbing.Slask.pl 2005. Wszelkie prawa zastrzeżone.

_LINK_